CZUJNIK ZALANIA / FLOOD SENSOR

 

Czujnik zalania Fibaro
Najpiękniejszy i najbardziej funkcjonalny jaki kiedykolwiek powstał. FIBARO Flood Sensor to niesamowicie funkcjonalny czujnik zalania o nowoczesnym wzornictwie, kompaktowych rozmiarach oraz szerokim wachlarzu dodatkowych funkcji. To niezwykłe urządzenie potrafi stać na straży bezpieczeństwa Twojej rodziny i Twojego domu. Dzięki zaawansowanej technologii i precyzji, poinformuje Cię o grożącym Ci zalaniu oraz gwałtownych skokach i spadkach temperatur. Jest całkowicie bezobsługowy i nie wymaga specjalistycznego montażu.   

flood_image_2.jpg70

Na początku była kropla ...
Woda jest najpospolitszą substancją na świecie. Daje życie ale również często potrafi je odebrać.. Obudowa  czujnika przypomina idealną kroplę wody. Wykonana została z wysokiej jakości białego, błyszczącego tworzywa sztucznego. Flood Sensor to urządzenie dopracowane w każdym calu. Doskonałe pod względem funkcjonalnym i perfekcyjne do granic technologicznych możliwości.

 

flood_image_17_1

 

 

 

flood_image_17_2

 

Współpraca z systemami alarmowymi
Czujnik pozwala na integrację z niemal każdym przewodowym systemem alarmowym dostępnym na rynku.

 

flood_image_17_3


Przewodowy oraz bezprzewodowy
Czujnik pozwala wysyłać powiadomienie o zdarzeniu drogą kablową bądź bezprzewodową.

Nawet najmniejsza zmiana położenia urządzenia zostanie wykryta dzięki wbudowanemu czujnikowi ruchu a każda próba otwarcia obudowy wykryta i zaraportowana w centrali.

 

W przypadku awarii
Wczesne wykrycie przykrego w skutkach zdarzenia jest w przypadku awarii niezwykle istotne. Dzięki kompaktowym rozmiarom FIBARO Flood Sensora oraz bogatym możliwościom zasilania i komunikacji z systemem alarmowym, masz gwarancję, że pierwszy dowiesz się o powstałej usterce i zagrożeniu domową powodzią. Czujnik może być zamontowany dosłownie w każdym, nawet najtrudniej dostępnym miejscu. Jeśli nie zmieści się w newralgiczne miejsce możliwej usterki, zawsze możesz podłączyć do niego przewodową sondę* i doprowadzić jej sensor tam gdzie tego potrzebujesz.

flood_image_5

FIBARO Flood Sensor wyposażony został w trzy ultraczułe sondy, pokryte 24 karatowym złotem. Zastosowanie mechanizmu  teleskopów pozwala na umieszczenie czujnika w dowolnym miejscu, także na nierównej powierzchni. Złoto zapewni urządzeniu brak kłopotów z korodowaniem elementów sond oraz maksymalną precyzję w wykryciu cieczy.

Błyskawiczna reakcja
Wykrycie przez Fibaro Flood Sensor zagrożenia zalaniem może automatycznie uruchomić procedury bezpieczeństwa , system Fibaro odłączy dopływ wody do zagrożonego miejsca. Wystarczy, że zastosujesz w instalacji hydraulicznej prosty elektrozawór. System będzie mógł nim automatycznie sterować dzięki podłączeniu do niego modułu Fibaro Relay Switch. Fibaro Flood Sensor w połączeniu z elektrozaworem i modułem Relay Switch, to gwarancja spokoju dla Ciebie i bezpieczeństwo dla Twojego domu.


Nie dopuści do oblodzenia
Dzięki temu, że FIBARO Flood Sensor bez większego problemu radzi sobie z działaniem w trudnych warunkach atmosferycznych, możesz z powodzeniem użyć go na zewnątrz domu do kontrolowania temperatury podłoża na podjeździe czy zabezpieczenia pomieszczeń przed zbyt wielkim spadkiem temperatury. FIBARO Flood Sensor w połączeniu z podgrzewanymi matami w podłożu zapobiegnie powstaniu oblodzenia poprzez uruchomienie mat podgrzewających podjazd, gdy tylko wykryje ujemną temperaturę podłoża.

W przypadku pożaru
Niestraszne mu niskie i wysokie temperatury. Jakikolwiek nagły skok temperatury będzie wywoływał alarm w centrali, a domownicy zostaną o nim natychmiastowo powiadomieni na swoje mobilne urządzenia. Dzięki FIBARO Flood Sensorowi możesz zapobiec pożarowi jeszcze w jego początkowym i niegroźnym stadium. Sensor FIBARO Flood Sensor to doskonałe wsparcie dla Twojego domowego systemu przeciwpożarowego.

Perfekcyjna kombinacja

Zaawansowane asocjacje i obsługa rozbudowanych scen pozwolą Twojej centrali Home Center 2 samodzielnie podjąć właściwe kroki natychmiast po wykryciu zagrożenia powodzią czy pożarem. Ujawnienie przez czujnik zalania, cieczy w okolicach pralki, spowoduje odcięcie wody poprzez podłączony do Relay Switcha elektrozawór wody a Wall Plug, do którego podłączona została pralka, wyłączy ją by nie została uszkodzona z powodu braku dostępu do niej. W przypadku wykrycia pożaru, Relay Switch odłączy elektrozawór gazu a centrala zadba o oświetlenie drogi ewakuacyjnej i pozbędzie się dymu poprzez uruchomienie wentylacji na maksymalny poziom pracy.